Permanentny - Lash and Brow Academy

MAKIJAŻ PERMANENTNY

Makijaż permanetny który oferuję Państwu jest makijażem wykonanym najnowszą z technik delikatnego cienia, dzięki czemu po wygojeniu wygląda bardzo naturalnie. Nazywany również makijażem pudrowym, którego celem jest naturalnie podkreślić pigmentowany obszar ( brwi, oczy, usta).

Na czym polega makijaż permanentny i jak długo się utrzymuje?

Makijaż permanentny polega na wprowadzeniu barwnego pigmentu śródnaskórkowo, sterylną mikroprecyzyjną igłą. Podczas zabiegu używane jest znieczulenie powierzchniowe, w celu zmniejszenia dyskomfortu odczuwanego w trakcie pigmentacji.

Trwałość makijażu permanentnego to od 6 miesięcy do 2 lat. Uzależnione jest od prawidłowej pielęgnacji oraz czynników wewnętrznych (rodzaj skóry, hormony, przebyte choroby) i zewnętrznych (opalanie, zabiegi kosmetyczne ).

Osoby ze skórą przetłuszczająco się, powinny mieć na uwadze, iż makjiaż permanentny będzie się utrzymywał krócej.

Dokładne podanie czasu utrzymania się makijażu permanentnego nie jest możliwe, gdyż jest to indywidualne kwestia. Natomiast z upływem czasku makijaż zaczyna się rozjaśniać, dlatego po 1-1,5 roku zalecane jest dopigmentowanie ( zabieg odświeżający).

 

Dla kogo rekomendowany jest makijaż permanentny?

Makijaż permanentny polecam wszystkim zdecydowanym osobom, które chciałyby trwale w sposób naturalny podkreślić brwi oraz oprawę oczu.

Rekomenduje szczególnie osobom, które mają ubytki włosków w linii brwi, bądź po prostu nie mają czasu na codzienny makijaż brwi i oczu.

 

Jak przygotować się do zabiegu ?

Przed zabiegiem nie należy się opalać oraz nie wykonywać żadnych zabiegów złuszczających, laserowych, operacji z zakresu medycyny estetycznej.

Jeśli widoczny jest "stary" makijąż permanentny należy o tym poinformować przed zabiegiem.

Zapoznaj się dokładnie z PRZECIWWSKAZANIAMI do zabiegu.

Przeciwwskazania do zabiegu makijażu permenetnego

Makijaż permanentny  i jego PRZECIWWSKAZANIA:

Ciąża i laktacja.

Infekcje wirusowe , grzybiczne oraz bakteryjne.

Przeziębienie, osłabienie organizmu.

Terapie nowotworowe. Po zakończeniu terapii, należy skonsultować się z lekarzem możliwość wykonania zabiegu.

Leki rozrzedzające krew.

Leki sterydowe, stosowane zewnętrznie i wewnętrznie.

Odżywki na porost brwi i rzęs. Należy je odstawić 1-3 miesiące wcześniej.

Sztuczne rzęsy, należy je ściągnąć przed pigmentacją oprawy oczu.

Zabiegi z użyciem BOTOXU. Makijaż permanentny brwi można wykonać 4 miesiące po zabiegu.

Iniekcje kwasem hialuronowym. Makijaż permanentny ust należy wykonać 4 miesiące po zabiegu.

Łuszczyca skóry.

Zabiegu z zakresy medycyny estetycznej, typu plastyka powiek, lifting twarzy. Należy odczekać 6 miesięcy od zabiegu.

Świeże blizny po operacjach, np oczu. należy poczekać rok.

Opalenizna ciała. Kolor dobierany jest do naturalnego odcienia skóry, dlatego nie należy się opalać przed zabiegiem.

Ekspozycja na słońcu. Po makijażu permanentnym nie należy się opalać przed 2 tygodnie.

Aktywne choroby oczu.

Soczewki.

Aktywna opryszczka.

Wyimaginowane oczekiwania wobec zabiegu lub narzucanie swojej koncepcji zabiegu, która jest daleka od mojej estetyki (kształtu, koloru itp)

 

 

 

Makijaż permanentny po zabiegu

Po zabiegu  może wystąpić :

Zaczerwienienie.

Opuchnięcie skóry.

Podrażnienie i swędzenie.

Uczucie napięcia skóry.

Opryszczka - w przypadku pigmentacji ust.

Obecność strupków w obszarze pigmentacji, co jest oznaką prawidłowego gojenia się pigmentowanego obszaru.

Zalecenia po zabiegu

Po makijażu permanentnym:

Smarujemy rekomendowaną maścią.

Unikamy wody przez 24h po zabiegu, nie "odmaczamy" brwi. 

Unikamy basenu, sauny.

Nie opalamy brwi przez cały proces gojenia.

Nie odrywamy i nie drapiemy strupków.

Nie malujemy obszaru pigmentacji.

Nie pijemy alkoholu.

Przemywamy wacikiem, zwilżonym przegotowaną, letnią wodą 2-3 razy dziennie.

Proces gojenia trwa około 10 dni.

Cennik usług

Makijaż permanentny brwi 120min 990zł 

Kreska permanentna w linii rzęs 100min 450zł 

Dopigmentowanie brwi (zabieg odświeżający) 100min 450zł

Czy pojawienie się strupków zaraz po zabiegu makijażu permanentnego brwi jest dobre?

Tak, obecność strupków w miejscu pigmentacji, jest dobrym objawem. Strupki na obszarze makijażu permanentnego brwi oznaczają prawidłowe gojenie się obszaru, na którym został wykonany zabieg. PAMIĘTAJ! Sam nie zrywaj ani nie drap strupków pojawiających się na makijażu permanentnym brwi.

Jak dbać o makijaż permanentny po wygojeniu?

Jeżeli Twój makijaż już jest całkowicie zagojony, nie powinieneś rezygnować z pielęgnacji go. Pielęgnacja zagojonego makijażu po zabiegu jest tak samo ważna, jak zaraz po wykonanym makijażu permanentnym. W swojej pielęgnacji powinieneś uwzględnić nawilżenie skóry kremami, serum przeznaczonymi do nawilżenia skóry oraz pamiętaj o ochronie przeciwsłonecznej, która uchroni Twój makijaż przed ewentualnym rozjaśnieniem lub odbarwieniem.

Czy makijaż permanentny trzeba poprawiać?

To czy zabieg odświeżający makijażu permanentnego, należy wykonać i po jakim czasie trzeba to zrobić, zależne jest od wielu czynników. Takimi czynnikami, które wpływają na to, czy należy wykonać zabieg odświeżający, są: rodzaj skóry, hormony, choroby przebyte). Zazwyczaj po 1,5 roku do 2 lat należy wykonać makijaż odświeżający, ponieważ makijaż zaczyna się rozjaśniać.

Po jakim czasie można namoczyć brwi permanentne?

Mówiąc o namaczaniu brwi, czyli kontakcie z wodą zaraz po zabiegu, zalecamy unikania wody na czas 24 godzin. Co za tym idzie, w tym czasie unikamy basenów, sauny, wszystkich czynności związanych z wodą, podczas których jest ryzyko namoczenia brwi.

Czy można wykonać zabieg laminacji brwi na makijażu permanentnym?

Tak, możesz wykonać zabieg laminacji brwi na makijażu permanentnym, jednak pamiętaj, Twoje brwi muszą być w pełni wygojone, abyś mógł poddać się zabiegowi laminacji brwi.

Jak długo goją się brwi po makijażu permanentnym?

Całkowite zagojenie się brwi po makijażu permanentnym jest sprawą indywidualną dla każdej osoby i to stan zdrowia na dany moment, rodzaj skóry, hormony wpływają na to, jak długo trwa proces w pełni zagojenia się brwi po makijażu permanentnym. Szacowany i przybliżony czas zagojenia się brwi po makijażu permanentnym wynosi około 2 tygodni.

Czy w makijażu permanentnym można wychodzić na słońce?

Jeżeli masz świeżo wykonany zabieg związany z makijażem permanentnym , zaleca się unikania długotrwałej ekspozycji na słońce czy korzystania z solarium. Promienie UV niekorzystanie wpływają na makijaż permanentny, dlatego nawet po wygojeniu brwi lub linii rzęs zalecamy używania kosmetyków SPF, które będą chronić brwi przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym.

Ile trwa zabieg makijażu permanentnego brwi?

Czas wykonania brwi permanentnych zależy głównie od umiejętności i doświadczenia stylisty wykonującego zabieg. W naszym salonie, dzięki dużemu doświadczeniu i umiejętnościom makijaż permanentny brwi trwa 120 minut!

Czy makijaż permanentny boli?

Ciężko w tym temacie dać jednogłośną odpowiedź na to pytanie, ból podczas zabiegu makijażu permanentnego brwi uzależniony jest od odczuwania i wrażliwości klienta na ból. Jednak z doświadczenia, jakie posiadamy, na pewno nie jest to zabieg, którego całkowicie nie odczujesz, ból podczas makijażu permanentnego jest odczuwalny, jednak pamiętaj jego siła, uzależniona jest od indywidualnej tolerancji na ból.

Kiedy można się pomalować po makijażu permanentnym?

Aby wykonać makijaż po zabiegu makijażu permanentnego brwi, należy zaczekać do momentu, w którym brwi będą całkowicie wygojone i nie będzie na nich widać już strupków, zaczerwienia itp. Zazwyczaj ten okres, w którym możemy wrócić do wykonania makijażu, jest po około 2 tygodniach od zrobienia makijażu permanentnego.

Zabieg wykonuje

Magdalena Jechna-Dużyńska

opis

W branży beauty pracuję od 15 lat. Jestem licencjonowanym kosmetologiem, magistrem zarządzania jakością. Ukończyłam również studia podyplomowe o specjalizacji "Jakość i bezpieczeństwo produktów kosmetycznych". To właśnie JAKOŚĆ jest dla mnie priorytetem. Bardzo starannie dobieram produkty, na których pracuje, analizując ich skład i działanie, przede wszystkim po to aby zapewnić wam, moim klientkom oraz kursantkom produkt BEZPIECZNY oraz najwyższej JAKOŚCI. Doświadczenie oraz umiejętności z zakresu makijażu permanetnego zdobywałam pod okiem najlepszych instruktorów w Polsce oraz za granicą. Chcąc poszerzać wiedzę uczestniczyłam i wciąż biorę udział w wielu międzynarodowych oraz polskich konferencjach. Wszystko po to aby upiększać was doskonale i jak najbardziej naturalnie. Bo to od zawsze było i jest moją ideą - wyglądać pięknie i naturalnie. Zapraszam Cię serdecznie na naturalny permanentny. Do zobaczenia.